Top treky v Nepálu

Doporučené treky v Nepálu

Nejvyhledávanější aktivitou v Nepálu jsou jednoznačně vysokohorské himalájské treky. Naleznete zde desítky trekových tras různých délek a obtížností.

 • Poznejte oblast kolem Annapuren, která patří mezi oblasti s nejkrásnějšími treky světa
 • Vydejte se legendární stezkou k základnímu táboru nejvyšší hory světa Mount Everest
 • Objevte neprošlapané cesty v Tibetském království Mustang
 • Máte rádi výzvy? Pak trek přes Tři pásy v oblasti Everestu je to pravé
Natalie Kubenková
Garant destinace Indie a Nepál

"Indie - buď ji budete milovat nebo nenávidět. Za mně krása střídá nádheru."

neváhejte se na nás obrátit
+420 603 922 318, +420 222 317 874

Everest Base Camp

Trek do základního tábora Everestu je nejlepší volbou pro ty, kteří se chtějí postavit tváří v tvář nejvyšší hoře světa Mt. Everest, spolu s okolními majestátními vrcholy.
Tento trek Vám umožní poznat život ve vesnicích Šerpů, nejvýše položené buddhistické kláštery na světě, bohatou flóru a faunu Národního parku Sagarmatha.

 • Nejpopulárnější a nejznámější trek v Nepálu.

Manaslu trek

Odlehlejší scénický trek Manaslu trek vede kolem stejnojmenné 8. nejvyšší hory světa méně navštěvovanou oblastí, protkanou buddhismem s vysokohorskou krajinou a tibetským obyvatelstvem.
Trek Vás zavede do odlehlé oblasti, která byla pro cizince ještě do nedávna zcela uzavřena. Vrcholem treku je průsmyk Larkya.
Trek nabízí báječný zážitek pro ty, kteří hledají dobrodružnou cestu a touží prozkoumat malebnou krásu Himalájí a horské kmeny Nepálu.
K návštěvě této oblasti je potřeba speciální povolení a můžete se do ní vydat pouze s průvodcem.

 • Jeden z nejfotogeničtějších treků v Nepálu.

Annapurna Base Camp

Stezka prochází pohostinnými vesničkami a malebnými údolími. Trek je perfektní směsicí nádherné přírodní scenérie a bohaté kulturní rozmanitosti regionu Annapurna - z rododendronového lesů a bambusových hájů až po ledovcové morény.
Na cestě Vás budou doprovázet vrcholy horských masivů Annapurny, Machapuchare a Dhalaugiri.

 • Nejkrásnější oblastí na treku je vesnice Gurung.

Trek kolem Annapuren

Trek kolem Annapuren je jedním z nejznámějších a nejkrásnějších trekingových tras v Nepálu.
Stezka prochází rozmanitým terénem v regionu Annapurna, který nabízí bohatou kulturní a přírodní rozmanitost. Během treku se Vám naskytnou výhledy na masiv Annapurny, Machapuchre, Dhaulagiri, Manaslu a Langtang.
Trasa Vás zavede k vysokým jezerům, ledovcům a buddhistickým poutním místům. Vrcholem treku je vysokohorský průsmyk Thorong La 5416 m n. m. V posledních letech probíhala výstavba silnic podél některých částí treku, což zvýšilo jeho variabilnost.

 • Nejnavštěvovanější trek díky své dobré dostupnosti a postupné aklimatizaci.

Tibetský Mustang

Skrytý ráj Nepálu, který byl ještě donedávna uzavřený pro turisty. Trek Vás přivede do skrytého světa starého buddhistického království Mustang s prastarou tibetskou kulturou.
Můžete se těšit na pouštní krajinu tvarovanou erozí, suchá a větrná údolí, středověké vesnice a buddhistické kláštery z 16. století.
K návštěvě této oblasti je potřeba speciální povolení a můžete se do ní vydat pouze s průvodcem (500 USD/ 10 dní).

 • Nejodlehlejší trek v Nepálu.

Kanchenjunga

Trek do základního tábora třetí nejvyšší hory světa, Kanchenjunga Vám umožní prozkoumat kulturu a přírodní krásy východního Nepálu.
Cesta vede divokým vysokohorským terénem, hluboko v odlehlé části pohoří na hranicích Nepálu se Sikkimem a Tibetem. Oblast je domovem nejexotičtější horské flóry v Asii.

 • K návštěvě této oblasti je potřeba speciální povolení a můžete se do ní vydat pouze s průvodcem.

Zájezdy do Nepálu

Individuální zájezdy Nepál

Veškeré treky v Nepálu naleznete na zájezdy Nepál.

Everest Base Camp a jezero Gokyo

Everest Base camp trek a jezero Gokyo je scénický trek vedoucí do údolí Gokyo. Okouzlující vesničky, hluboká údolí a ledovcové morény tomuto treku dodávají na kráse. Pohled na pět
smaragdově modrých jezer
ve stínu majestátních horských vrcholků v údolí Gokyo je hlavním lákadlem tohoto treku.
Pětitisícová vyhlídka Gokyo Ri Vám umožní výhled nejen na jezera, ale také na osmitisícové velikány Mt. Everest, Cho Oju, Lhotse a Makalu.
Trek je skvělou alternativou pro ty, kdo hledají méně turistickou trasu.

 • Údolí Gokyo je nejatraktivnější oblastí v Khumbu.

Trek Tři pásy v oblasti Everestu

Toužíte po dobrodružství? Trek přes tři pětitisícová sedla Renjo la, Cho la a Kongma la Vás provede náročnější, ale o to krásnější a daleko méně navštěvovanou částí oblasti Khumbu.
Nebude zde chybět nejkrásnější vyhlídka Kalaphatar a návštěva základního tábora Mt. Everest. Budete odměněni pohledem na čtyři nejvyšší vrcholy světa - Cho Oyu, Makalu, Lhotse a Everest a nedotčenou přírodou.

Poon hill a odbočka na Mardi Himal

Krátký a poměrně snadný trek, který Vás během dvou dnů dovede na vyhlídkový kopec Ghorepani Poon Hill, který nabízí nádherný výhled na masiv Annapurny a Dhaulagiri.

 • Jeden z nejlepších krátkých treků v oblasti Annapurny.
 • Trek je nejkrásnější během jara, kdy je les plný rozkvetlých rododendronů.
 
hledej