Dovolená v Nepálu, co nevynechat

To nej v Nepálu

Nepál je vysněnou destinací mnoha cestovatelů. Ohromí Vás svou nedotčenou přírodou a vřelým srdcem místních obyvatel. I v dnešní moderní době si stále zachovává svou tradiční tvář. Současně ale nabízí velmi kvalitní zázemí při trekování v Himalájích.

 • Vydejte se na klasický trek do základního tábora Everestu nebo na trek kolem Annapuren
 • Čeká vás bohatá nepálská kultura, příroda, nosorožci v NP Chitwan
 • Navštivte rodiště Buddhy v Lumbini
Dovolená v Nepálu
Natalie Kubenková
Garant destinace Indie a Nepál

"Indie - buď ji budete milovat nebo nenávidět. Za mě krása střídá nádheru."

neváhejte se na nás obrátit
+420 603 922 318, +420 778 005 089
Dovolená v Nepálu - Královské město Kathmandu

Královské město Káthmándú

Většina turistů spěchá z letiště rovnou do nedotčené himalájské přírody a hlavní město opomíjí.
Starobylé město Káthmándú se skládá ze tří královských měst. Alespoň jedno z nich by nemělo chybět na seznamu Vaší dovolené v Nepálu.
Nejnavštěvovanější jsou města Káthmándú a Patan. Často opomíjeným je poslední z nich, Bhaktapur, který nedosahuje takové návštěvnosti a zájmu turistů.
Bhakratur, je v porovnání s ostatními královskými městy oázou klidu. Je proslulý zachovalou architekturou, kulturním životem a ulicemi plných umělců včetně uměleckých škol, do nichž se můžete přihlásit i Vy. Naučíte se vytvořit si svojí vlastní mandalu.

 • Chcete nějaký suvenýr z Vaší dovolené? Za nákupem suvenýrů a vybavení do hor se vydejte do rušných ulic čtvrti Thamel. Kvalitní suvenýry najdete také v Bhaktapuru.
 • Za nejhezčím výhledem na královská města se vydejte k opičímu chrámu Swayambhunath.
 • Odpočinek a únik před hlukem a hektickým životem naleznete v klidné zahradě snů Gardens of dream.
Dovolená v Nepálu - Trek kolem Annapuren

Trek kolem Annapuren

Patříte mezi milovníky vysokohorské turistiky? Pak na programu Vaší dovolené v Nepálu nesmí chybět trek kolem Annapuren. Trek se řadí na první příčky deseti nejlepších treků světa.
Trek kolem Annapuren Vám umožní projít kolem desáté nejvyšší hory světa, mohutného masivu Annapurny. Na trase spatříte hned tři osmitisícovky na vlastní oči. Projdete se několika vegetačními pásy, poznáte kulturu místních obyvatel a v neposlední řadě překonáte vysokohorské sedlo Thorung La 5 416 m n. m.

 • Odbočte z klasické cesty a prodlužte si trek kolem Annapuren k nejvýše položenému ledovcovému jezeru na světě ve výšce 4919 m. n. m., jezeru Tilicho.
 • Projděte se kamennou vesničkou Manang, ve které se budete cítit jako ve středověku. Vyšplhejte před úsvitem k vyhlídce nad vesnicí Gryaru a vychutnejte si východ Slunce.
Dovolená v Nepálu - Trek přes tři sedla

Trek přes tři sedla

Máte rádi aktivní dovolenou? Výzva, která stojí za to! Trek přes tři sedla - Kongma La, Cho La a Renjo La. Máte-li rádi dobrodružství, pohyb v horském terénu a vysoké nadmořské výšky, pak trek do základního tábora Everestu spojená s trekem přes tři sedla je to pravé pro Vás.
Odměnou za vydanou námahu vám budou nezapomenutelné panoramata, výhledy na himalájské velikány jako Mt. Everest, Ama Dablam, Cho-You, Makalu Pumori a mnohé další. Nezapomeňte jít trek ve správném směru, ušetříte tak nemálo sil.

 • Vydejte se skrz náročnější, zato méně navštěvovanou oblastí přes Khumbu až do základního tábora Everestu. Odbočíte-li z hlavního turistického proudu, naskytne se Vám možnost blíže poznat kulturu Sherpa.
 • Smaragdově modré jezera ve stínu majestátních horských vrcholků v údolí Gokyo z pětitisícové vyhlídky Gokyo Ri se Vám vryjí do paměti.
 Dovolená v Nepálu - Pokhara

Pokhara

Nejhezčí město Nepálu Pokhara. Panoramatické výhledy na himálajské vrcholy si určitě zamilujete.
Právě zde často začínají dlouhé treky trvající až tři týdny. Mezi nejznámější patří trek kolem Annapuren. Jezerní město Pokhara není pouze vstupní bránou k osmitisícovkám, ale také oázou klidu a odpočinku.
Vyhledáváte aktivnější dovolenou? Pak jste tu správně! Najdete zde velkou škálu dobrodružných a adrenalinových aktivit.
Milovníci pravého adrenalinu by zde neměli vynechat Parahawking - tandemový let s dravými ptáky spojený s jejich krmením. Dravci přiletí k Vám, instruktorovi usedají na rameno a během letu dostávají maso z kožené rukavice. Poté se znovu vzdálí, abyste společně plachtili v teplých vzestupných proudech. Pozor na jarní měsíce, kdy ptákům vypadává peří a z tohoto důvodu se nelétá.

 • Hledáte odpočinek na Vaší dovolené a chcete vyzkoušet meditovat s výhledem na nejvyšší vrcholky světa? V Pokhaře najdete velkou škálu meditačních a jógových programů.
Dovolená v Nepálu - Národní park Chitwan

Národní park Chitwan

Tygří? Sloni? Nosorožci? Ano, Nepál není pouze zemí s osmitisícovými velikány pokrytými sněhem.
Najdete zde také Národní park Chitwan, ve kterém žije spousta divokých zvířat. V podhůří Himálají nežijí divoká zvířata pouze v džungli, ale také v malém městečku Sauraha.
Slon, ale i takový divoký nosorožec procházející se městem ve večerních hodinách, zde není nic neobvyklého. O těchto zážitcích z dovolené v Nepálu budete vyprávět ještě dlouho.

 • Vydejte se hledat divokého tygra a nosorožce a prožijte vzrušující půldenní až sedmidenní trek v subtropických džunglích.
 • Pozorujte chování zvířat od západu Slunce až po svítání na jedné z mnoha pozorovacích věží.
Dovolená v Nepálu - Lumbini

Lumbini

Dovolená v Nepálu neznamená pouze chození po horách a kochání se zasněženými vrcholky nejvyšších hor. Lumbini nikdy nedosahovalo takové návštěvnosti a zájmu turistů jako jeho horské oblasti. Návštěvníkům má však co nabídnout! Málokdo ví, že na samotném jihu Nepálu se zrodil buddhismus.
Roku 563 př. n. l. se zde narodil princ Siddhárta Gautama, později známý jako Buddha. V dnešní době je Lumbini mekkou buddhismu.

 • Vydejte se na buddhistickou cestu kolem světa a navštivte chrámy různých zemí. Nelekejte se, nepálský chrám se zdaleka nemůže rovnat Boudhanathu, který můžete spatřit v Káthmándú. Pokračujte dále ke sněhobílému thajskému chrámu, ve kterém se budete cítit jako v pohádce.
 • Na největším buddhistickém poutním místě na světě v centru Panditarama Vipassana si vyberete z široké nabídky meditačních kurzů.
Dovolená v Nepálu - trek do základního tábora Everestu

Trek do základního tábora Everestu

Být v Nepálu a nevidět Mt. Everest? Kdo nebyl v základním táboře Everestu, jako by nenavštívil Nepál.
Nejpopulárnější Himalájský trek Vás dovede až do základního tábora, odkud vyrážejí horolezecké výpravy na nejvyšší vrchol světa Mount Everest.
Vyhněte se davům turistů, kteří míří k Everestu a vydejte se mimo frekventované cesty přes vesnici Khumjung, kde můžete vidět pozůstatky bájného sněžného muže Yettiho a památník slavného horolezce sira Edmunda Hillaryho, prvního člověka, který dobyl vrchol Mount Everestu v roce 1953.

 • Nevěříte si na několikadenní trek? Tlačí Vás čas? Toužíte po odpočinkové dovolené? Máme pro Vás řešení. Shlédnout panorama Himalájí můžete také během vyhlídkového letu k Everestu.
 • Prodlužte si trek o přechod přes sedlo ke krásnému jezeru Gokyo, které nabízí výhledy na majestátnou velehoru a okolní osmitisícovky.
 • Dejte si teplý čaj společně s horolezci v základním táboře nejvyšší hory Mount Everestu.
Dovolená v Nepálu - Trek do Tibetského Mustangu

Trek do království Mustang

Toužíte objevit skrytý ráj, který byl ještě donedávna zcela uzavřený turistům? Zemi starověké civilizace a místo, které je třeba důkladně prozkoumat a objevit.
Neprošlapané cesty v tibetském Mustangu, Vás přivedou do světa starého buddhistického království s prastarou tibetskou kulturou a obyvatelstvem.
Můžete se těšit na pouštní krajinu formovanou erozí, větrné údolí, středověké vesnice s řadou buddhistických klášterů ze 16. století.

 • Chcete zažít dovolenou v sedle motocyklu Royal Enfield do Tibetského Mustangu?
  I takový motorkářský zážitek Vám můžeme vyplnit.
 • Prozkoumejte a objevte jednu z nejzachovalejších a nejodlehlejších oblastí světa.
Dovolená v Nepálu - Manaslu trek

Manaslu trek

Nachystejte si fotoaparáty. Odlehlejší scénický Manaslu trek patří k nejfotogeničtějším Himalájským trekům, na kterém pořídíte nezapomenutelné fotografie z této nepálské dovolené. Máte se na co těšit!
Trek kolem Manaslu Vás provede kolem stejnojmenné 8. nejvyšší hory světa a během putování poznáte pravé horské kmeny Nepálu. Tato vysokohorská krajina je protkána buddhismem a tibetským obyvatelstvem.
Trek Vás zavede do odlehlé oblasti, která byla pro cizince ještě do nedávna zcela uzavřena.

 • Vystoupejte až k hranicím s Tibetem, kde se v minulosti konal solný trh Larke Bazar.
 • Objevte poslední a nefalšovanou tibetskou vesnici Sama obývanou Tibeťany.

Užitečné info před Vaší dovolenou

Adrenalinová dovolená v Nepálu a pobyt ve vysokých horách přinášejí svá rizika.
Před Vaší cestou do hor se dostatečně informujte o vysokohorské nemoci a nezapomeňte si sjednat kvalitní pojištění zahrnující transport vrtulníkem. Nepodceňte přípravu před cestou a podívejte se co si sbalit do batohu na dovolenou do Nepálu.

 
AKTUÁLNĚ