Dovolená v Indii

Dovolená Indie - země kontrastů

Chcete vyrazit na dovolenou do Indie? Připravte se na smršť zážitků (jak úžasných tak i dost bizarních). Dovolená v Indii není pro každého, ale jestli rádi poznávate a cestujte, je tato země stvořená pro Vás.

 • Poznejte pravou tvář Indie, její starobylé památky, krásné pevnosti a paláce a hlavně místní charaktery lidí
 • Krásné pláže v Kerale a na jihu Goa nejhezčí pláž dle našeho výběru Agonda.
 • Vyražte do indických Himalájí, poznejte čajové plántáže v Darjeeringu, majestátní velehory v Ladakhu, sídlo Dalajlamy Dharmasala.
Dovolená v Indii
Natalie Kubenková
Garant destinace Indie a Nepál

"Indie - buď ji budete milovat nebo nenávidět. Za mě krása střídá nádheru."

neváhejte se na nás obrátit
+420 603 922 318, +420 778 005 089
symbol Indie TAJ MAHAL

Objevte 7. DIV SVĚTA, symbol Indie
TADŽ MAHAL

Agra je starobylé město na břehu řeky Yamuny. Největší rozvoj zažila v letech 1556 - 1658 jako hlavní město Mughalské říše.
Leží na turistickém okruhu Zlatý trojúhelník (s Dillí a Jaipurem). Město je známé svojí architekturou Mughal a je domovem jednoho ze sedmi divů světa. Tadž Mahal je památník neuvěřitelné elegance a architektonické dokonalosti.
Seznamte se s historií tohoto místa, které nechal císař postavit na počest své zemřelé manželky.
Obdivujte hru světel a stínů v průběhu dne při barevných proměnách chrámu, postaveného z mramoru a drahých kamenů. Dovolená v Indii by nebyla kompletní bez návštěvy nejkrásnějšího paláce Tádž Mahal.

 • Kromě ikonického Tadž Mahal naleznete v Agře řadu dalších slavných archeologických nalezišť.
 • Město je také proslulé svými mramorovými vložkami a koženým průmyslem, který vyrábí svršky na boty pro některé z nejlepších obuvníků na světě.
Projděte se růžovým městem JAIPUR

Projděte se růžovým městem JAIPUR

Jaipur je jeden ze tří vrcholů zlatého trojúhelníku. Srdce královského Radžastánu patří k jednomu z nejkrásnějších indických měst, které by nemělo chybět na seznamu vaší dovolené v Indii.
Město je proslavené stavbami z růžového kamene, plné barevných trhů, růžových staveb, hradeb a historických památek.

 • Můžete se těšit na unikátní observatoř Jantar Mantar, nebo navštívit slavný harém Hawa Mahal, který v minulosti sloužil jako sídlo pro princezny, aby mohly skrz malé okénko sledovat dění na ulici aniž by přitom byly viděny.
zlaté město Jailsalmer

Vydejte se do "zlatého města" Jaisalmer

Jaisalmer je přezdívaný Zlaté město. Možná kvůli žlutavé barvě pískovce, ze kterého je vystavěno, anebo kvůli zlatým písečným dunám pouště Thar, které jej obklopují.
Město se nachází v blízkosti pákistánské hranice. Je směsicí krásných kultur a drsného počasí.
Detailní informace na krásy královského Radžastánu .

 • Mezi nezapomenutelné zážitky Vaší dovolené v Indii bude patřit putování na hřbetu velblouda. Velbloudí safari Vás dovede až na pískové duny Sam.
Allepey v KERALE

Projeďte se na vodních kanálech řeky Allepey v KERALE

Toužíte po dovolené v tropickém ráji na nekonečně dlouhých pláží? Pak dovolená v Indii na plážích v Kerala je tou správnou volbou.
Zelená horská oblast Kerala se nachází v nejjižnější části Indie a je protkána řekami a kanály. Zaujme Vás svými bělostnými plážemi táhnoucí se do nedohledna, kulturou s evropským nádechem, historií a kopečky pokrytými kořením a čajem západních Ghátů.

 • Tradiční život místních obyvatel poznáte během plavby po vodách řeky Alleppey v luxusním pohodlném hausboatu. Cestou budete moci obdivovat nekonečné háje kokosových palem, rýžových políček, mangrovové porosty a poklidný život místních obyvatel. Z vody také zahlédnete divokou zvěř a plantáže plné exotických plodin.
 • Vzhledem k tamnímu klimatu zde roste široká škála palem, a proto se neobejde většina místních pochoutek právě bez kokosu. Ochutnejte keralskou gastronomii, která je naprosto jiná než ta severoindická.
Darjeeling

Projeďte se parním vláčkem Darjeeling

Darjeeling je město známé jako Královna Himalájí. Horská stanice Darjeeling je malebné městečko nacházející se v indickém státě Západní Bengálsko.
Oblast je proslavená svěžími zelenými kopci s čajovými plantážemi a výhledem na třetí nejvyšší horu světa Kanchenjunga.

 • Do himalájského království se lze dostat i jinak než po silnici. Nasedněte na parní vláček, který Vás po úzkokolejce doveze až do tehdejšího horského střediska britských koloniálních úředníků. Vláček vyjíždí z nížiny a vyveze Vás až do nadmořské výšky přes 2000 m. n. m.
 • Nenechte si v rámci vaší dovolené v Indii ujít jízdu vláčkem. Jízda je pomalá, ale ty výhledy na Himaláje určitě stojí za to!
nejkrásnější pláž Indie – AGONDA

Dovolená Indie - Goa

Odpočiňte si na nejkrásnější pláži Indie AGONDA a užijte si dovolenou v Indii na pláži v exotickém prostředí u Indického oceánu ve státě Goa.
Pláž Agonda Vám nabídne vše, co požadují milovníci slunce a odpočinku. Můžete se těšit na široké, písčité pláže lemované palmovými háji, pohádkovou přírodu a historii ovlivněnou Portugalskem.

 • Nejkrásnější pláž Agonda se nachází v jižní častí indického státu Goa. Vyhněte se rušnému, turistickému severnímu pobřeží, které nikdy nespí a je plné hlasité muziky a večírků.
Navštivte největší jídelnu světa v Amritsar

Navštivte největší jídelnu světa v Amritsar

Amritsar je jedno z největších měst v Pandžábu, a také největším poutním místem Sikhů.
Naleznete zde největší kuchyni světa Langar, kde se denně nají až 150 000 lidí.
Indové Amritsar považují za hlavní město jídla. Díky uličkám plných jídla, poznáte tu pravou tvář Pandžábu.

 • Návštěvu Zlatého chrámu si naplánujte na noční program Vaší dovolené v Indii a zavítejte do něj až po půlnoci. Uchvátí Vás noční, spirituální atmosféra. Zároveň budete svědky tradiční, náboženské ceremonie Sikhů.
 • Otvírací doba Zlatého chrámu je nepřetržitá.
Město Rishikesh – mekka jógy

Navštivte město Rishikesh, mekku jógy

Rishikesh je duchovní město, které se nachází v těsné blízkosti posvátné řeky Gangy v himálajském podhůří.
Pro turisty je to jedno z velmi zajímavých míst dovolené v Indii z důvodu své kultury a duchovního nádechu. Zároveň je místem pro výchozí bod hinduistické svaté poutě Char Dham.

 • Město má silnou duchovní auru nejen pro poutníky, ale i pro turisty. Návštěvníkům se zde nabízí možnost duchovního rozvoje (posvátná místa v blízkosti řek a hor).
 • Rishikesh je také známé jako město jógy, které nabízí nespočet jogínksých škol a množství tradičních ašrámů.
 • Pro akční dobrodruhy je Rishikesh branou do vyšších poloh Himaláje.
Hlavního město Dillí

Ztraťte se v ulicích hlavního města Dillí

Symbol indické bohaté minulosti a prosperující současnosti. Rušné a moderní město je jedním ze tří vrcholů zlatého trojúhelníku, (Dillí, Agra a Jaipur).
Hlavní město Indie Dillí je jedno z nejstarších měst světa, a pravděpodobně bude vstupní bránou pro Vaši dovolenou v Indii. Dillí v sobě ukrývá jak starou kulturu, tak i rychle se modernizující zemi.

 • Od labyrintu úzkých uliček, starých havelisů a barevných bazarů starého Dillí, až po prvky moderního města jako je metro, zářivé nákupní střediska a rušný trh je Dillí město kontrastů.
 • Naleznete zde velké množství historických památek, včetně památek UNESCO: Červené pevnosti, Humayunovy hrobky a Qutub Minar. Tyto památky patří mezi řadu historických pokladů a jsou majetkem Dillí.
Poutní město Varanasi

Prozkoumejte poutní město Váránasí s hlubokými tradicemi

Na jihu státu Uttar Pradesh, na břehu posvátné řeky Gangy se nachází město Váránasí - nejstarší nepřetržitě obývané město světa (podle legendy bylo město založeno bohem Šivou). Váránasí má velký spirituální význam a po staletí přitahuje poutníky z celé Indie i ze zahraničí.
Prastaré domy, ášramy, úzké uličky s obchody naplněnými sárím a především pohřebními gháty. Váránasí představuje barevnou a fascinující Indii. Vydejte se během Vaší dovolené v Indii objevit náboženský a duchovní rozměr tohoto poutního místa.

 • Projděte se rušnými uličkami nebo pozorujte východ slunce z loďky na hladině řeky Gangy.
 • Poznejte opravdovou Indii a rituální obřady tohoto města. Návštěva Váránasí se stane zážitkem, na který nikdy nezapomenete.
Indické Himaláje

Vydejte se do Himalájí za Dalajlámou

Návštěva indických Himalájí Vám umožní během vaší dovolené v Indii poznat nepálskou, bhútánskou, tibetskou a indickou kulturu.
Malé městečko McLeod Ganj není pouze místem současného sídla Dalajlámy, ale naleznete zde i několik center jógy a meditací, kterých se můžete zúčastnit i Vy během vaší dovolené v Indii.
Více na buddhismus a Dharamsala

 • Nezapomeňte během Vaší dovolené v Indii ochutnat výbornou tibetskou kuchyni.

Dovolená v Indii s CK Go2

Veškeré zájezdy do Indie naleznete na zájezdy Indie.

Dovolená v Indii

Dovolená v Indii

Indie je země plná kontrastů, barev a vůní obrazně i fakticky. Intenzivně působí na všechny vaše smysly. Dovolená v Indii vyvolává u mnoha lidí rozporuplné pocity - na jednu stranu nás láká a zajímá, na stranu druhou máme tak trochu strach.
Tato země však nabízí velkou škálu aktivit, od pobytu na pláži po treky v Himálajích, památek (historických či přírodních) a především nezapomenutelných zážitků pro všechny věkové kategorie, typy cestovatelů a může vyhovět všem rozpočtům.

Dovolená v Indii? Náklady na cestování

Co se týče infrastruktury (ubytování, doprava) pro turisty, tak bude vyhověno opravdu všem.
Baťůřkář si může v Indii žít jak král. Cestování vlakem je relativně levné; přesunem nočními vlaky lze ušetřit za ubytování, které v nižších standardech (guesthouse, hostel) není nijak drahé.
Ve střední třídě je nabídka velmi variabilní. Vybrat lze z dražších tříd vlaků, turistických autobusů nebo soukromých minivanů, popř. leteckých přesunů. Ubytování již nabízí velmi kvalitní zázemí a služby.
Luxususní dovolená v Indii není cizí, je přeci zemí maharádžů.
Cestovat tak můžete luxusním vlakem a bydlet v orientálních hotelech, které opravdu vypadají jako sídlo samotného krále. Současně se ale nemusíte bát, že by Vám na takové dovolené unikla pravá podstata Indie.

Dovolená v Indii po vlastní ose

Dovolená v Indii po vlastní ose

Být pánem vlastního času a programu je nejlepší.
Nicméně trasy a itineráře cestovních kanceláří
pokrývají ta nejlepší a nejzajímavější místa v zemi a berou potaz i další okolnosti (náročnost na přesuny, bezpečnost aj.).
Osvědčené trasy tak lze prodloužit nebo případně operativně lehce pozměnit, abyste na Vaší dovolené Indií o některou z lokalit, která vás zaujala, nepřišli.

Dovolená s průvodcem

Dovolená v Indii s průvodcem

Dovolená v Indii v malé skupině s místním průvodcem je výborná volba.
Nejen že na vlastní oči uvidíte a zažijete Indii, ale z úst průvodce se dozvíte mnohé o životě, historii a kultuře země.
Stejně tak vás můžete zavést i do méně známých lokalit (off the beaten track), které stojí za vidění, bez starostí s organizací cesty.

Dovolená v Indii v resortu

Ač to není příliš známé, Indie disponuje množstvím krásných písečných pláží u Indického oceánu.
Pobytové zájezdy v resortech západního standardu (v lokalitách Goa či Kerala) můžou lehce konkurovat jiným vyhlášeným plážovým destinacím.
Ideální je zkombinovat zájezd pobytový s poznávacím.

Délka dovolené v Indii?

Indie je rozlehlou zemí, která v každém svém koutě nabízí lehce odlišný zážitek.
Vzdálenosti mezi jednotlivými destinacemi jsou relativně velké; a tak nejlepší je v závislosti na cestovatelských prioritách vybrat jednu až dvě oblasti, které chceme poznat, a ty spojit v jednu cestu:

Dovolená v Indii - 1 týden

 • Týdenní pobyt poskytuje poměrně málo prostoru pro větší objevování, vhodné jsou pobytové zájezdy v resortech na plážích Indického oceánu (Goa, Kerala)

Dovolená v Indii - 2 týdny

 • Ve 2 týdnech již lze poznat a zažít tu pravou Indii. Oblíbený a ověřený je Zlatý trojúhelník (Dillí, Agra, Jaipur).
 • Kombinace Zlatého trojúhelníku s přidáním jedno ze vzdálenějších míst jako např. Váránasí, Amritsar, Jaisalmer, popř. himálajská Dharamsala.
 • Lze propojit poznávání Zlatého trojúhelníku s pobytem v resortu v Goa a spojit svou dovolenou s jógovou praxí; či pobytem v houseboatu v jihoindické Kerale.
 • Variantou je i poznávání severní Indie s nahlédnutím do Himalájí.
Indie dovolená

Délka dovolené v Indii?

Dovolená v Indii - 3 týdny

 • Tři týdny už umožňují přidat do svého itineráře i odlehlejší oblasti, a nebo zpomalit na cestě a poznat každou z navštívených lokalit o trochu více.
 • Klasikou zůstává Zlatý trojúhelník, který lze zkombinovat s delšími výlety v oblastech: východoindického Darjeelingu, severní Indie spolu s podhůřím Himálaje, nebo jihoindické Kerale s pobytem na housebotu.
 • Pro duchovně založené může být lákavá kombinace klasického turistického poznávání s poznáním spirituálním v jednom z tradičních ašrámů, např. v Rishikeshi, ale i v Goa.

Dovolená v Indii - 4 týdny

 • Čtyři týdny v Indii už poskytují prostor k důkladnému poznání. Lze se vydat buď cestou delšího pobytu pouze v jedné oblasti Indie, který Vám umožní poznat oblast velmi důkladně; anebo spojit více lokalit a poznat tak Indii ze všech koutů.