Pojištění na hory do Nepálu

Cestovní pojištění do hor

Dříve, než se vydáte na trek do Nepálu, je dobré se poohlédnout po vhodném pojištění pro Vaši cestu. Je naprosto nezbytné, aby pojištění zahrnovalo zejména proplacení vrtulníku.

  • Alpenverein je nejlepší horské pojištění léčebných výloh pro vysokohorskou turistiku v Nepálu
  • Chystáte-li se na horskou túru, je nezbytné si sjednat pojištění na vysokohorskou turistiku. Běžné cestovní pojištění Vám stačit nebude (mnoho pojišťoven považuje pobyt nad 5 000 m za nepojistitelný.
  • Bez pojistky a garanta vrtulník nevzlétne
Pojištění na hory do Nepálu
Natalie Kubenková
Garant destinace Indie a Nepál

"Indie - buď ji budete milovat nebo nenávidět. Za mě krása střídá nádheru."

neváhejte se na nás obrátit
+420 603 922 318, +420 778 005 089
Pojištění na hory

Pojištění Alpenverein

Pro ty, kteří jedou do Nepálu za účelem vysokohorské turistiky, se určitě vyplatí sjednat si kvalitní pojištění. U rakouské pojišťovny Alpenverein se pojistíte zejména na vysokohorskou turistiku do 6 000 m, skialpinismus, kaňoning a jiné outdoorové sporty vyjma paraglidingu.
Cena: 1 610 Kč/ kalendářní rok
Platnost pojištění: po celý rok
Maximální doba výjezdu: Pojištění nákladů za léčebné výlohy, transport a repatriaci je poskytováno pro prvních 8 týdnů od vycestování ze země trvalého pobytu. Poté je nutné se vrátit, nebo uzavřít pojištění na dobu delší než 8 týdnů
Platnost: na celém světě
Krytí: pojištění do nadmořské výšky 6 000 m

vysokohorská nemoc

Horská nemoc - postup při výskytu

Pokud se u Vás při treku vyskytnou nějaké příznaky vysokohorské nemoci, nebo si všimnete někoho v okolí, kdo se necítí dobře, okamžitě informujte svého průvodce. V případě, že příznaky nezmizí, nebo se nezmírní, začněte klesat do nižší nadmořské výšky. NIKDY nepokračujte ve výstupu!

Pojištění

Pojištění od České spořitelny

Cestovní pojištění Kolumbus varianta PLUS (s vyššími pojistnými limity) je určené pro cesty mimo Evropu. Pojištění zahrnuje i storno poplatky v případě zrušení zájezdu ze zdravotních důvodů.

  • Kryje turistiku v běžném nenáročném terénu max. do výšky 3 000 m
  • Příplatek za Aktivní sport (40,- Kč/den) - pro vysokohorská turistiku a trekking po vyznačených a pro veřejnost otevřených cestách a stezkách max. do výšky 5000 m. a do II. stupně (mírně těžké) obtížnosti podle mezinárodní stupnice UIAA včetně

NÁŠ TIP

Před cestou do hor si domluvte garanta pojištění s nepálskou agenturou. V případě, že by se Vám něco stalo, garant bude ručit za to, že máte sjednané pojištění do určité nadmořské výšky. Helikoptéra pak vyletí na základě jeho záruky.

Příčina nehod

Nejčastější příčiny nehod v Nepálu

V horách dochází ke mnoha nepříjemnostem. Jedním z velmi častých důvodů vzletů vrtulníku je nedostatečná fyzická příprava spojená s vysokohorskou nemocí (AHN). Rozhodně není kam spěchat, tempo je nutné přizpůsobit nejpomalejšímu členu skupiny. Důležitou roli hraje dostatečná aklimatizace.

Na co si dát pozor při sjednání pojištění do Nepálu

Dbejte zvýšenou pozornost při sjednávání vašeho pojištění. Ujistěte se, že ve smlouvě je cílovou destinací Asie. Pokud možno udávejte přímo Nepál.
Pojištění MUSÍ zahrnovat záchranu vrtulníkem v horách. Doporučujeme se také podívat na limity pojištění.

Pojištění

Letenky a storna zájezdu

Pojištění oceníte, pokud jste si koupili zájezd dlouho dopředu, a nakonec musíte dovolenou neplánovaně zrušit (obvykle ze zdravotních důvodů, nebo závažných rodinných důvodů).
Pojištění storna zájezdu buď můžete zakoupit jako součást balíčku pojištění na cesty, nebo jej lze zakoupit samostatně. Samostatně dělá pojistná částka obvykle 2,5 - 3% z celkové ceny zájezdu.
Pojištění pokryje až 80% vašich výdajů, 20% stále zůstává jako vaše spoluúčast.
Je však nezbytné toto pojištění sjednat do několika dní od prvních plateb dovolené.

Zdravotní střediska

Zdravotní střediska v Nepálu

V Káthmándú a v Pokhaře se nachází několik zdravotnických středisek. Případně naleznete některá zdravotnická zařízení:

  • na treku kolem Annapuren ve městě Jomson
  • na Everest treku v Namche Bazaar
  • ve všech kempech doktorů, které jsou cestou na EBC a v Manangu